Komponenty i systemy obrazowania

CoaXPress (CXP) jest to asymetryczny, wysokowydajny, szeregowy interfejs punkt-do-punktu  dla transmisji wideo i zdjęć, skalowalny przez połączenie przez jeden lub wielu kabli koncentrycznych. Umożliwia downlink wideo, obrazów i danych  z prędkością do 6.25Gbps na kabel, oraz wolniejszy uplink osiągający  20Mbps do komunikacji i kontroli. Zasilanie przesyłane jest jest również przez kabel ("Power-over-Coax"). Można osiągnąć długości kabli ponad 100m.

CoaXPress łączy elegancką prostotę z kabla koncentrycznego ze state-of-art  szybkich technologii szeregowego przekazywania danych. Połączenie tych dwóch cech jest wysoce pożądane - standardowy kabel koncentryczny i "Express" - prędkość - zapewnia rewolucyjny krok naprzód w wysokiej prędkości transmisji obrazów i danych. Aktualne interfejsy cyfrowe wideo, takich jak Camera Link ®, GigE Vision ® i FireWire ® wszystkie mają swoje ograniczenia i nie spełniają wymagań nowej generacji systemów obrazowania.

Głównym motorem rozwoju CoaXPress była potrzeba pokonania różnych ograniczeń - przede wszystkim długość kabla, szybkość i łatwość użytkowania. CoaXPress łączy w sobie najlepsze cechy każdego z istniejących interfejsów:

  • Strumień danych: do 6.25Gbps na jednym kablu (CXP6) i do 25Gbps za pomocą czterech kabli.
  • Długości kabla: do  100m (bez węzłów, wzmacniaczy itp.).
  • Praca w czasie rzeczywistym. 
  • Możliwość precyzyjnego wyzwalania.
  • Ekonomiczne, elastyczne i niezawodne połączenie dzięki zastosowaniu standardowego kabla koncentrycznego (standardowy coax 75 Ohm).
  • Łatwość integracji- sygnał  wideo, komunikacja, kontrola i zasilanie przesyłane w jednym kablu.
  • Hot plug.
  • Bezlicencyjne,  bezpłatne rozwiązanie.

W zależności od pasma pojedynczego łącza możemy spotkać oznaczenia CXP3, CXP6, CXP12 (pasmo 3, 6 i 12 Gbps).

UWAGA: Planując podłaczenie wielu kamer do jednego grabbera należy sprawdzić czy grabber pozwala na taką pracę.  Vice versa,  grabber przeznaczony do pracy z np. dwoma kamerami może nie akceptować pracy z jedną kamerą na podwójnym łączu. 


  


  © A1Pixel, 2012-2020